Το ΠΥΣΠΕ Λάρισας καλεί:

Α) τους  εκπαιδευτικούς κλάδων ΠΕ70-Δασκάλων & ΠΕ60-Νηπιαγωγών Γενικής Αγωγής που ανήκουν οργανικά στο ΠΥΣΠΕ Λάρισας και επιθυμούν να υποβάλλουν:

1. δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων για απόσπαση εντός ΠΥΣΠΕ,
  2. αίτηση απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ,
  3. τροποποίηση της αρχικής δήλωσης (για όσους εκπ/κούς δήλωσαν σχολικές μονάδες),
  4. αίτηση ανάκλησης της αρχικής αίτησης απόσπασης,

καθώς και

Β) τους  εκπαιδευτικούς κλάδων ΠΕ70-Δασκάλων & ΠΕ60-Νηπιαγωγών Γενικής Αγωγής που αποσπάστηκαν από άλλα ΠΥΣΠΕ (Α? & Β? φάση),  να υποβάλουν δήλωση τοποθέτησης,

σε λειτουργικά κενά της Διεύθυνσης Π.Ε. Λάρισας για το διδακτικό έτος 2017-2018,

την Τετάρτη 30-8-2017 και την Πέμπτη 31-8-2017 στα τμήματα των μητρώων Δασκάλων & Νηπιαγωγών αντίστοιχα, αυτοπροσώπως  ή μέσω  fax στα 2410252324 & 2410530150 (αφού προηγηθεί τηλεφωνική επικοινωνία για επιβεβαίωση λήψης της δήλωσης στα τηλέφωνα 2410537869 για ΠΕ70 & 2410531315 για ΠΕ60).

Λειτουργικά κενά εκτός από τα αναφερόμενα στους επισυναπτόμενους πίνακες, είναι εν δυνάμει όλα τα σχολεία της Διεύθυνσης Π.Ε. Λάρισας και οι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώνουν τα σχολεία που επιθυμούν.

Προς διευκόλυνσή σας, σας γνωστοποιούμε τους πίνακες μοριοδότησης αποσπάσεων και παρακαλούμε για τον προσεκτικό έλεγχο των μορίων σας. Σε περίπτωση διαφωνίας σχετικά με τη μοριοδότηση ή εκκρεμοτήτων όσον αφορά τα δικαιολογητικά, επικοινωνήστε με τα αντίστοιχα τμήματα ΠΕ70 & ΠΕ60 στα παραπάνω τηλέφωνα.

Οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ70-Δασκάλων & ΠΕ60-Νηπιαγωγών Γενικής Αγωγής που αποσπάστηκαν από άλλα ΠΥΣΠΕ  (κατά τη Β? φάση των αποσπάσεων), παρακαλούνται μαζί με τη δήλωση τοποθέτησης να υποβάλουν και τα απαραίτητα δικαιολογητικά προκειμένου να μοριοδοτηθούν:

• Φωτοαντίγραφο της αίτησης απόσπασης από Π.Υ.Σ.Π.Ε. σε Π.Υ.Σ.Π.Ε.
  • Βεβαίωση συνυπηρέτησης, από τον εργοδότη του/της συζύγου, στην οποία να αναγράφεται η ακριβής διεύθυνση εργασίας
  • Πιστοποιητικό εντοπιότητας εκπ/κού
  • Βεβαίωση ορκωμοσίας εκπαιδευτικών οι οποίοι εξελέγησαν ως αιρετοί ΟΤΑ
  • Για την περίπτωση αναπηρίας των γονέων των ίδιων των εκπαιδευτικών,  απαιτείται επιπρόσθετα και πιστοποιητικό εντοπιότητας και πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας τους.

Σημείωση: Παρακαλούμε να αναφέρετε στην αίτηση-δήλωσή σας, αν πρόκειται να κάνετε χρήση κάποιας μακροχρόνιας άδειας π.χ. ανατροφής, κύησης κ.α.

Δείτε ΕΔΩ τον επαναπροσδιορισμό των λειτουργικών κενών του κλάδου ΠΕ70 για το διδακτικό έτος 2017-18.

Δείτε ΕΔΩ τον επαναπροσδιορισμό των λειτουργικών κενών του κλάδου ΠΕ60 για το διδακτικό έτος 2017-18.

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα μοριοδότησης εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ70 για το διδακτικό έτος 2017-18.

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα μοριοδότησης εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ60 για το διδακτικό έτος 2017-18.

Κατεβάστε ΕΔΩ το έντυπο αίτησης απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ.

Κατεβάστε ΕΔΩ το έντυπο αίτησης τοποθέτησης εκπαιδευτικού, αποσπασμένου από άλλο ΠΥΣΠΕ.