Με την απόφαση τοποθέτησης των νέων Δ/ντριών & Δ/ντων, η Δ/νση Α?/θμιας Εκπ/σης Λάρισας ευχαριστεί θερμά τις απερχόμενες Διευθύντριες και τους απερχόμενους Διευθυντές για την εξαιρετική συνεργασία και εύχεται κάθε επιτυχία και καλή δύναμη στις νέες Διευθύντριες και τους νέους Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων της Δ/νσης στο απαιτητικό έργο που αναλαμβάνουν.

Για την ολοκλήρωση της διαδικασίας τοποθέτησης των νέων Δ/ντριων-ντων προβλέπονται τα ακόλουθα:

·        1η Αυγούστου 2017, ημέρα Τρίτη και από 09:00 έως και 11:00 ανάληψη υπηρεσίας στη Δ/νση Α?/θμιας Εκπ/σης Λάρισας - Γραφείο Διευθυντή.

·        1η Αυγούστου 2017, ημέρα Τρίτη, μετά την ανάληψη υπηρεσίας στα γραφεία της Δ/νσης Α?/θμιας Εκπ/σης Λάρισας, ανάληψη υπηρεσίας στη νέα θέση.

Σημείωση: Όσες και όσοι παραμένουν στο ίδιο σχολείο, απαιτείται να κάνουν και αυτοί πράξη ανάληψης υπηρεσίας.

• 1η Αυγούστου 2017, ημέρα Τρίτη μετά την ανάληψη υπηρεσίας στο σχολείο, σύνταξη πρωτοκόλλου παραλαβής ? παράδοσης (στα σχολεία που υπάρχει αλλαγή Διευθυντή/ντριας).

Το πρακτικό παραλαβής ? παράδοσης συντάσσεται σε τέσσερα (4) αντίγραφα, εκ των οποίων ένα λαμβάνει η/ο νέα/ος και ένα η/ο απερχόμενη/ος Διευθύντρια/ντης, ένα παραμένει στο σχολείο και ένα αποστέλλεται στη Δ/νση Α?/θμιας Εκπ/σης Λάρισας.