Το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Λάρισας καλεί από την Πέμπτη 13-7-2017 έως και την Δευτέρα 31-7-2017 τους εκπαιδευτικούς, που αποσπάστηκαν από άλλα Π.Υ.Σ.Π.Ε. στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Λάρισας σύμφωνα με:
- την με αρ. πρωτ. 115974/Ε1/07-7-2017 Υ.Α. (ανακοινοποίηση στο ορθό 10-7-2017), «Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης από ΠΥΣΠΕ ΣΕ ΠΥΣΠΕ για το διδακτικό έτος 2017-2018» και
- την με αρ. πρωτ. 115976/Ε1/07-7-2017 Υ.Α. «Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης από ΚΕ.Δ.Δ.Υ. ή Π.Υ.Σ.Π.Ε. σε Σχολεία Κωφών & Τυφλών / Ε.Ε.Ε.Ε.Κ / Σ.Μ.Ε.Α.Ε. για το διδακτικό έτος 2017-2018»,
να υποβάλουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά, προκειμένου να ξεκινήσει η επεξεργασία των μορίων από τη Διεύθυνση. Η υποβολή μπορεί να γίνει ιδιοχείρως στη γραμματεία του Π.Υ.Σ.Π.Ε. (Δ. Τσάτσου 2 & Φαρσάλων) ή με e- mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή με fax στο 2410 530150.
Η αίτηση - δήλωση σχολικών μονάδων θα γίνει αργότερα με την ανακοίνωση των λειτουργικών κενών από το ΠΥΣΠΕ.
Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά που πρέπει να υποβληθούν, είναι τα εξής:
§ Φωτοαντίγραφο της αίτησης απόσπασης από Π.Υ.Σ.Π.Ε. σε Π.Υ.Σ.Π.Ε.
§ Βεβαίωση συνυπηρέτησης, από τον εργοδότη του/της συζύγου, στην οποία να αναγράφεται η ακριβής διεύθυνση εργασίας
§ Πιστοποιητικό εντοπιότητας εκπ/κού
§ Βεβαίωση ορκωμοσίας εκπαιδευτικών οι οποίοι εξελέγησαν ως αιρετοί ΟΤΑ
§ Για την περίπτωση αναπηρίας των γονέων των ίδιων των εκπαιδευτικών, απαιτείται επιπρόσθετα και πιστοποιητικό εντοπιότητας και πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας τους.
Σημείωση: Παρακαλούμε να αναφέρετε στη γραμματεία του Π.Υ.Σ.Π.Ε., αν πρόκειται να κάνετε χρήση κάποιας μακροχρόνιας άδειας π.χ. ανατροφής, κύησης κ.α.