Σε συνέχεια της προηγούμενης ανακοίνωσης, σας ενημερώνουμε ότι λόγω επιδείνωσης των καιρικών συνθηκών επιπρόσθετα θα παραμείνουν κλειστές την Δευτέρα 16/1/2017 :

- με απόφαση του Δήμου Ελασσόνας οι Σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ελασσόνας

- με απόφαση του Δήμου Αγιάς, κλειστά θα παραμείνουν οι Σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Αγιάς.

- Κλειστό θα παραμείνει με απόφαση του Δήμου Λαρισαίων το Δημοτικό Σχολείο Κοιλάδας και το Νηπιαγωγείο Κοιλάδας.

- Με απόφαση του Δήμου Τεμπών κλειστά θα παραμείνουν το Νηπιαγωγεία Μακρυχωρίου & Νηπιαγωγείο Αιγάνης.

- Με απόφαση του Δήμου Τυρνάβου κλειστά θα παραμείνουν το Δημοτικό Σχολείο Δαμασίου, το Νηπιαγωγείο Δαμασίου, το Δημοτικό Σχολείο Αργυροπουλίου και το 2ο Νηπιαγωγείο Αμπελώνα.

- Με απόφαση του Δήμου Κιλελέρ κλειστά θα παραμείνουν το Νηπιαγωγείο Ζαππείου, το Νηπιαγωγείο Μεγ. Μοναστηρίου, το Νηπιαγωγείο Καλαμακίου, το Δημοτικό Σχολείο Μεγ. Μοναστηρίου και το Δημοτικό Σχολείο Καλαμακίου.