Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  Λάρισας  σας ενημερώνει για τη λειτουργική κατάσταση των σχολικών μονάδων ανά Δήμο.

Δήμος Λάρισας

Κλειστό θα παραμείνει το 42ο Νηπιαγωγείο Λάρισας και την Παρασκευή 20/01/2017, λόγω σοβαρών προβλημάτων και μέχρι πλήρους ολοκλήρωσης των εργασιών αποκατάστασης του συστήματος θέρμανσης.

ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ.

Δήμος Ελασσόνας

Με νεότερη απόφαση του Δήμου κλειστά θα παραμείνουν το Δημοτικό Σχολείο και το Νηπιαγωγείο Καρυάς καθώς και το Δημοτικό Σχολείο Κρανιάς.

ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ.

Δήμος Τυρνάβου

ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ.

Δήμος Κιλελέρ

ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΕΛΕΡ.

Δήμος Αγιάς

ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΑΣ.

Δήμος Φαρσάλων

ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΦΑΡΣΑΛΩΝ.

Δήμος Τεμπών

Κλειστό για την Παρασκευή 20/01/2017 παραμένει το Δημοτικό Σχολείο Καλλιπεύκης, λόγω χιονιού, μη προσβασιμότητας και μη αποπεράτωσης προγραμματισμένων εργασιών για αποκατάσταση σοβαρών  βλαβών στα συστήματα ύδρευσης και θέρμανσης.

ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ  ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΕΜΠΩΝ.

Αν υπάρξει  οποιαδήποτε καιρική αλλαγή ή επιδείνωση, που θα προκαλέσει ενδεχόμενα νέα δεδομένα, θα εκτιμηθεί την Παρασκευή το πρωί.