Σε συνέχεια της από 27/4/2018 Πρόσκλησης του ΠΥΣΠΕ Λάρισας για την ηλεκτρονική επιλογή των σχολικών μονάδων προτίμησης στις Αιτήσεις Βελτίωσης και Οριστικής Τοποθέτησης εκπαιδευτικών των κλάδων Γενικής Αγωγής ΠΕ70 και ΠΕ60, σας ενημερώνουμε για τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουν οι ενδιαφερόμενοι :
1)    Στο σύστημα Online Σύστημα Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr) εντοπίζουμε την Αίτηση για Βελτίωση Θέσης ή Οριστικής Τοποθέτησης
2)    Πατάμε αριστερό κλικ στο Εικονίδιο «Προβολή». Δίπλα στην Αίτηση μας. εμφανίζονται οι Καρτέλες της Αίτησης
3)    Πατάμε αριστερό κλικ στην Καρτέλα «Προτιμήσεις», για να την επιλέξουμε
4)    Πατάμε το κουμπί «Διόρθωση» στο πάνω δεξιό τμήμα της Αίτησης. Εμφανίζονται οι Σχολικές Μονάδες της ΔΠΕ Λάρισας (Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία)
5)    Επιλέγουμε, με τη σειρά που επιθυμούμε, τις προτιμήσεις μας, πατώντας το κουμπί «+», δίπλα στη σχολική μονάδα
6)    Πατάμε το κουμπί «Προσωρινή Αποθήκευση» στο πάνω δεξιό τμήμα της Αίτησης.
Σημείωση : Σ’ αυτή τη φάση (Β΄) δεν εμφανίζεται το κουμπί «Οριστικοποίηση», επειδή αυτή είχε γίνει στην πρώτη φάση υποβολής των Αιτήσεων, κατά τη λήψη Αριθμού Πρωτοκόλλου.

ΔΠΕ Λάρισας
Μητρώο Δασκάλων, Παναγιώτου Παναγιώτης, Τηλ. 2410 251 693